608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Dr hab. n. med. Tomasz Mazurek, prof. nadzw GUMED
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Opis obrazka

Ortopeda i traumatolog narządu ruchu

 

  • Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1987 r. na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku.
  • Od 1987 r. pracuje na etacie naukowo-dydaktycznym w Klinice Ortopedii.
  • Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 1997 r. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych przyznano mu w 2013 r.
  • Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego od 2013 r., a od 2014 r. jest konsultantem wojewódzkim w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu województwa pomorskiego.
  • Główne zainteresowania naukowe dr. Tomasza Mazurka to chirurgia ręki, mikrochirurgia i ortopedia dziecięca. Owocem tych zainteresowań było przeprowadzenie pierwszej replantacji (kciuk) w Klinice Ortopedii w 1993 r. oraz wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych, takich jak przeszczepy unaczynione, rekonstrukcje w zakresie urazów i chorób nadgarstka, zastosowanie metody Ilizarowa w wydłużaniu kończyn, śródszpikowe gwoździowanie kości długich u dorosłych i dzieci, nowoczesne leczenie stopy końsko-szpotawej w postaci całkowitego uwolnienia podskokowego i metody Ponsetiego czy kompleksowego leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
  • Najszerszy wymiar w pracy naukowo-badawczej dr. Tomasza Mazurka zajmuje problem leczenia urazów i chorób ścięgien. Owocem tych dociekań naukowych jest stworzenie protezy ścięgna własnego pomysłu w rekonstrukcji ścięgien zginaczy palców ręki, prace biomechaniczne dotyczące wytrzymałości zespoleń ścięgien oraz prace biomechaniczne poświęcone badaniu wytrzymałości połączenia przeszczepu ścięgna z paliczkiem kostnym palca ręki.
  • W życiu pozazawodowym ojciec czworga dzieci, który każdą wolną chwilę spędza zimą na nartach, a latem na desce windsurfingowej.

 

Zarezerwuj wizytę:

>>> dr hab. n. med. Tomasz Mazurek – znanyLekarz.pl

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00