608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Termolezja – skuteczna metoda leczenia bólu przewlekłego 

Czym jest termolezja?

Termolezja to mało inwazyjny zabieg, który ma na celu zablokowanie przewodzenia sygnałów bólowych w obrębie kręgosłupa i innych organów. Podczas zabiegu wykorzystuję się temperaturę, by selektywnie uszkodzić nerwy odpowiedzialne za przekazywanie informacji bólowych do mózgu.

Jak przebiega zabieg termolezji?
Zabieg termolezji jest stosunkowo bezpieczny i przeprowadzana przez naszych wykwalifikowanych lekarzy specjalizujących się w leczeniu bólu przewlekłego. Przed zabiegiem, pacjent jest miejscowo znieczulany, co minimalizuje dyskomfort. Następnie, pod kontrolą obrazowania rentgenowskiego, specjalista wprowadza cienką elektrodę w miejsce, gdzie znajduje się źródło bólu. Poprzez kontrolowane podgrzewanie elektrody, dochodzi do zniszczenia małych obszarów nerwowych, co skutecznie zmniejsza odczuwany ból. Co ważne, tkanka nerwowa nie zostaje trwale uszkodzenia, zblokowane nerwy regenerują się z czasem.
Jakie są korzyści z termolezji?
Redukcja bólu: termolezja zapewnia znaczną redukcję bólu, co pozwala pacjentom na powrót do normalnych aktywności bez uciążliwego dyskomfortu.
Długotrwałe efekty: wielu pacjentów doświadcza długotrwałych korzyści po przeprowadzeniu termolezji. W niektórych przypadkach efekty utrzymują się przez kilkanaście miesięcy lub nawet dłużej.
Minimalnie inwazyjna procedura: termolezja jest stosunkowo niewielkim zabiegiem, który nie wymaga nacięcia. W miejsce bólu wprowadzana jest cienka elektroda. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji.
Czy termolezja jest rozwiązaniem dla mnie? 
Termolezja jest skierowana do pacjentów z przewlekłym bólem, którzy nie otrzymali ulgi po zastosowaniu innych metod leczenia. Najczęściej stosuje się termolezję w przypadku:
– bóli nowotworowych
– bóli kręgosłupa
– bóli w chorobach reumatycznych
– bóli pooperacyjnych i urazowych
– innych bóli przewlekły różnego pochodzenia
Termolezja w Good Life Clinic
Nasza Poradnia Leczenia Bólu powstała dzięki połączeniu sił wybitnych specjalistów lek. Krzysztofa Krysiaka, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii oraz dr n. med. Jakuba Wiśniewskiego, specjalisty neurochirurgii. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu oraz we współpracy z dedykowanym zespołem lekarzy i fizjoterapeutów, osiągają najlepsze efekty w leczeniu bólu i poprawie komfortu życia naszych pacjentów.
Zapomnij o uciążliwym bólu i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem dzięki termolezji! Skonsultuj się z naszą Poradnią leczenia bólu, aby dowiedzieć się więcej o tej skutecznej metodzie leczenia.
Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00