608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Rehabilitacja blizny po cięciu cesarskim

Według Światowej Organizacji Zdrowia ilość porodów zakończona cesarskim cięciem nie powinna przekraczać 10-15% podczas gdy w Polsce odsetek wynosi ponad 40%.

 

 

Cesarskie cięcie jest to poważna operacja, podczas której dochodzi do przecięcia aż 7 warstw tkanek i która wymaga specjalistycznej opieki. Blizna, która powstaje jest nie tylko kwestią estetyki, lecz wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie pacjentki.

 

Czy wiesz że:

 

  • blizna po CC może być źródłem bólu pleców i kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym
  • nawet ładnie zagojona blizna może być przyczyną dolegliwości, ponieważ cały problem znajduje się wewnątrz, czyli tam gdzie zostaje zszyta macica oraz powłoki brzuszne
  • blizna może powodować problemy z trawieniem, niedrożność jelit, zaparcia
  • zdarza się, że blizna powoduje drętwienie nóg w nocy, a nawet bóle w okolicy nadgarstka
  • na skutek operacji mogą powstawać zrosty, czyli sklejone tkanki ograniczające ruchomość w okolicy miednicy, jednocześnie powodując jej ból
  • blizna może powodować migreny

 

 

Droga Mamo, nie musi tak być! Sprowadziłaś na świat nowego Człowieka, teraz czas zadbać o siebie!

 

Prace nad mobilizacją blizny po cesarce warto rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej zaraz po zagojeniu się rany. Dobrze jednak wiedzieć, że nigdy nie jest na to za późno. W każdym przypadku warto skontaktować się z fizjoterapeutą, który dobierze właściwy sposób pracy z blizną i nauczy Cię odpowiednich technik masażu. W Good Life Clinic pracę manualną z blizną wspomagamy terapią falą radiową BTL TR, która dzięki swoim oddziaływaniom, wpływa na uelastycznienie blizny, poprawiając jednocześnie wygląd skóry i co ważniejsze, funkcjonowanie całego obszaru ciała.

 

Nie odkładaj zdrowia na później!

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00