608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Masaż dla kobiet w ciąży

 

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, ale na skutek działania hormonów już na początku drugiego trymestru mogą pojawić się pierwsze bóle pleców. Kiedy dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała, co powoduje przeciążenia kręgosłupa oraz zniechęca do aktywności fizycznej. Można temu zaradzić.

 

Masaż prenatalny to przyjemna terapia, która wyraźnie poprawia stan fizyczny i psychiczny kobiet w ciąży, wprowadzając w stan głębokiego odprężenia.

 

Przeciwdziała najczęściej występującym w ciąży dolegliwościom takim jak: bóle pleców, obrzęki rąk i nóg oraz napięciowym bólom głowy.

 

Odpowiednio wykonany masaż zmniejsza napięcie mięśni, niweluje skutki stresu i zmęczenia mięśni oraz jest profilaktyką przeciwrozstępową.

 

Masaż prenatalny odbywa się w pozycji półleżącej lub leżącej. W Good Life Clinic wykonują go wyłącznie fizjoterapeutki uroginekologiczne uprawnione do wykonywania masażu kobiet w ciąży.

 

Masaż zalecany jest od 13 do 37 tygodnia ciąży u osób, u których ciąża przebiega prawidłowo i u której nie występują przeciwskazania do wykonania masażu takie jak: choroby sercowo – naczyniowe, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży. Przed rozpoczęciem masaży warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazań do zabiegu.

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00