608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Jesień to idealna pora roku, aby zadbać o zdrowie skóry

Jesień to idealny czas, aby pomyśleć o leczeniu znamion skóry. Sprawdź dlaczego:

 

1. Mniej ekspozycji na słońce

Jesień to czas, kiedy dni stają się krótsze, a intensywność promieni UV jest znacznie niższa niż latem. To oznacza, że skóra jest mniej narażona na szkodliwe działanie słońca, co jest istotne podczas procesu gojenia się po usunięciu znamion. Mniejsza ekspozycja na słońce pomaga również uniknąć nadmiernego blaknięcia lub przebarwień skóry po zabiegu.

 

2. Mniej potu i wilgoci

Letnie upały mogą sprawić, że proces gojenia po usunięciu znamion będzie trudniejszy z powodu potu i wilgoci, które mogą prowadzić do infekcji lub podrażnień. Jesień, z chłodniejszymi i suchszymi warunkami, sprzyja szybszemu gojeniu się ran po zabiegu.

 

3. Przygotowanie na następne lato

Usuwanie znamion jesienią to także przygotowanie do przyszłego lata. Po zabiegu potrzebujesz czasu, aby skóra wróciła do normalności. Dlatego jesień to doskonały okres na podjęcie decyzji o usunięciu znamion, aby być gotowym na lato i uniknąć niepotrzebnych obaw o swoje zdrowie skóry w cieplejszych miesiącach.

 

4. Dostęp do profesjonalnej opieki

Leczenie znamion wymaga profesjonalnej opieki lekarza chirurga. Jesień to okres, w którym można łatwiej znaleźć dostępne terminy i skonsultować się z lekarzem, aby ustalić najlepszy plan leczenia dla skóry.

 

Mniejsza ekspozycja na słońce, lepsze warunki gojenia się oraz przygotowanie na kolejne lata czynią jesień doskonałym czasem na podjęcie decyzji o usunięciu znamion. Pamiętaj jednak, że każdy przypadek jest inny, dlatego ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym lekarzem, który zapewni Ci profesjonalną opiekę i najlepsze rozwiązania dla Twojej skóry.

 

W Good Life Clinic usuwaniem znamion zajmują się chirurdzy: Klaudiusz Rogalski i Anna Kowalik. Pobrany wycinek każdorazowo wysyłany jest na badanie histopatologiczne.

 

Dowiedz się więcej na temat chirurgicznego usuwania znamion >>>>

 

Zarezerwuj wizytę:

 

>>> lek. Klaudiusz Rogalski 

>>> lek. Anna Kowalik

 

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00