608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Gips to nie koniec wakacji!

Stało się. Ręka lub noga złamane. Początkowo przeżywasz szok, złość i ból. Wracają wspomnienia kolegi ze szkoły, któremu cała klasa zostawiała autografy na gipsie. Dla niego życie się zatrzymywało. Jednak dzisiaj ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie (a nawet nie powinniście!) odbierać sobie przyjemności z życia przez noszenie gipsu.

A to wszystko dzięki gipsom nowej generacji HM CAST, dzięki której wyleczysz złamanie prosto i komfortowo. W Good Life Clinic założysz gips z włókien syntetycznych tworzących przewiewną siatkę. Jest on wodoodporny, lekki i łatwy w aplikacji. Zobacz, dlaczego polecają go lekarze ortopedzi.

1. Lekko!

Gips jest zaprojektowany w taki sposób, by był przewiewny, minimalizując swędzenie i nieprzyjemny zapach. Tkanina poliestrowa, z której jest wykonany, ochrania skórę dając poczucie komfortu. Jest to jedyny gips polecany osobom z problemami skórnymi, a w tym z atopowym zapaleniem skóry.

2. Poleca się do kąpieli!

Fenomenem gipsu HM CAST jest jego wodoodporność. Nie tylko pozwala to na zachowanie codziennej higieny (łącznie z wylegiwaniem się w wannie!), ale też umożliwia kąpiele w słonym morzu, ocenie, czy basenie.

3. Szybko!

Koniec z uciążliwym czekaniem, aż tradycyjny gips zastygnie i wielką zagadką, czy kości się zrosły. Gipsy FM CAST są nie tylko łatwe i szybkie w aplikacji, lecz także dopasowują się do kształtu ciała bez ryzyka ucisku. Dodatkowo, gips umożliwia przenikanie promieni rentgenowskich umożliwiając szybką ocenę zrostu kości.

4. Zdejmij i zapomnij!

Nie tylko zakładanie gipsu HM CAST jest szybkie, jego ściąganie również! Koniec ze zdejmowaniem gipsu przy użyciu piły, której z pewnością wystraszyłoby się każde dziecko. Tutaj wystarczą nożyczki i już po chwili można ściągnąć gips niczym skarpetkę!

HM Cast  (Hybrid Mesh Cast) to unikalny system unieruchamiania kończyn.

Specjalnie zaprojektowany podkład chroni skórę, zapobiega powstawaniu odparzeń i odleżyn. Warstwa zewnętrzna to wyplatana siatka o cylindrycznych włóknach wykonana z poliestru impregnowanego żywicą poliuretanową.  Po prawidłowym założeniu, na kończynie powstaje lekka, elastyczna i przewiewna konstrukcja. 

„Po urazach, czy to operacjach ortopedycznych bardzo często jesteśmy zmuszeni unieruchamiać kończynę w opatrunku gipsowym. W warunkach szpitalnych i na SORach najczęściej są to tradycyjne gipsy lub longety – mówi Dr n. med. Filip Dąbrowski, Specjalista ortopedii i traumatologii, chirurg ręki w Good Life Clinic – Pacjenci bardzo często narzekają na ich wygląd oraz masę, ale prawidłowo założony gips musi przede wszystkim umożliwić uzyskanie ciszy biomechanicznej. Po pierwszym tygodniu lub dwóch, gdy zmniejszy się obrzęk lub wygoi rana, unieruchomienie można wymienić i pacjenci mogą zdecydować czy kontynuować leczenie w tradycyjnym gipsie, czy skorzystać z nowocześniejszych rozwiązań. Feedback pacjentów, którzy korzystali z tego rozwiązania jest bardzo pozytywny. Uciążliwości związane z unieruchomieniem kończyny są zminimalizowane i można się skupić na korzystaniu z uroków życia.” – dodaje.

Ty i Twoja rodzina zasługujecie na komfortowe leczenie. Sama kontuzja jest już wystarczająco stresująca! Dla dzieci gipsy HM CAST oznaczają korzystanie z wymarzonych wakacji spędzonych w wodzie. Dla dorosłych możliwość zachowania higieny (gips można nawet myć!) i estetyczny wygląd. A dla osób starszych jest to rozwiązanie, które nie utrudnia codziennego funkcjonowania i mniejszy ciężar do dźwigania na złamanej kończynie.


Umów się na wizytę:

E-mail: rejestracja@goodlifeclinic.pl

Telefon: 608 585 436

 

 

 

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00