608 585 436Umów się do lekarzaUmów się do fizjoterapeuty

Poradnia leczenia bólu Good Life Clinic

Czy ból jest potrzebny? Czasami tak, ale nie zawsze!

 

Poprzez ból ciało przekazuje nam informację o chorobie i różnych nieprawidłowościach funkcjonowania organizmu. Ból jest potrzebny, ponieważ mobilizuje do podjęcia leczenia. Kiedy jednak zamienia się w ból przewlekły, przestaje pełnić funkcję informacyjną i nierzadko pozbawia radości i chęci do życia. Dlatego w Good Life Clinic stworzyliśmy Poradnię Leczenia Bólu.

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z wybitnymi ekspertami, lek. Krzysztofem Krysiakiem specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii oraz neurochrirurgiem dr. Jakubem Wiśniewskim, którzy posiadają prawdziwe super-moce w zwalczaniu bólu, jesteśmy w stanie zaoferować naszym pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia, w tym termolezję.

 

Terapia farmakologiczna w leczeniu bólu przewlekłego

 

Terapia farmakologiczna jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów leczenia bólu przewlekłego. Polega na podawaniu pacjentom odpowiednich leków, które pomagają zredukować odczuwany ból i poprawić komfort życia. W ten sposób możemy pomóc aż 70-80% chorych, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się przyczyn bólu przewlekłego.

 

Termolezja: skuteczna metoda w walce z bólem

 

Inną metodą leczenia bólu jest termolezja. To metoda, która pozwala bardzo precyzyjne uporać się z bólem przewlekłym. Dzięki niej można całkowicie lub znacznie wyeliminować cierpienie. Obecnie na całym świecie jest to jedna z najbardziej znanych technik mało inwazyjnego leczenia.

 

Bezpieczna i skuteczna termolezja – co warto wiedzieć?

 

Termolezja polega na przerwaniu dróg nerwowych, które przewodzą doznania bólowe, za pomocą kontrolowanej temperatury. Do wykonania zabiegu używa się generatora RF. Wytwarza on prąd o częstotliwości 300–500 kHz powodujący lokalne rozgrzanie tkanek do temperatury ok. 80 stopni C przez 90-120 sekund. Taka temperatura niszczy okoliczne tkanki w promieniu kilku milimetrów, dzięki czemu można bardzo dokładnie zniszczyć nerwy przewodzące ból. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, pod ścisłą kontrolą USG lub RTG. Dzięki temu zabieg jest bardzo bezpieczny, a efekt utrzymuje się do kilkunastu miesięcy. Dodatkowo, w razie potrzeby można go powtarzać.

 

Kiedy warto zastosować termolezję w leczeniu bólu?

 

Termolezję poleca się pacjentom, u których leczenie farmakologiczne i rehabilitacyjne nie przyniosły poprawy. Kandydatami do zabiegu są również osoby z chorobą nowotworową, a także pacjenci nie kwalifikujący się do leczenia operacyjnego np. na skutek obciążenia innymi chorobami. Zdarza się również tak, że dopiero po zastosowaniu termolezji pacjenci mogą rozpocząć właściwą rehabilitację, która wcześniej była niemożliwa na skutek mocnego bólu.

 

Fizjoterapia jako skuteczna metoda w zwalczaniu bólu przewlekłego

 

W Good Life Clinic podchodzimy bardzo kompleksowo do walki z bólem. Obok farmakologii i termolezji, stosujemy nowoczesną fizjoterapię, która wykorzystuje wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki. Zanim jednak zostanie dobrana odpowiednia metoda leczenia, kluczowe jest postawienie prawidłowej diagnozy. Dopiero wtedy fizjoterapeuta rozpoczyna terapię mając do dyspozycji takie sposoby jak: praca na punktach spustowych, kineziotaping, ultradźwięki, manipulacje powięzi, techniki manualne czy terapie mięśniowo-powięziowe. Metoda jest dobierana indywidualnie, z uwzględnieniem innych aspektów choroby, pozostałych schorzeń czy przeciwwskazań.

 

Współpraca interdyscyplinarna w leczeniu bólu – jak działać, by pacjent odczuł ulgę?

 

Sygnały bólowe mogą uratować życie informując o zagrożeniu. Jednak przewlekły ból zmniejsza odporność, rozregulowuje organizm, a nawet może prowadzić do depresji. Dlatego jest uznany za chorobę, którą nie tylko można, ale i należy leczyć. Do tego potrzebny jest fachowy zespół, który znajduje się w poradni leczenia bólu Good Life Clinic.

 

Nie pozwólmy sobie wmówić, że „cierpienie uszlachetnia” i „tak już musi być”. Nie zgadzaj się na cierpienie, nie przyzwyczaj do bólu, bo medycyna zna już sposoby poradzenia sobie z bólem różnego pochodzenia. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) podaje, że ból przewlekły, jak każdą chorobę, powinno się jak najszybciej leczyć. Zgłoś się do Good Life Clinic, a nasi specjaliści dobiorą najlepszą dla ciebie metodę leczenia. Po to, byś w pełni mógł cieszyć się życiem!

 

Poradnia Leczenia Bólu Good Life Clinic

 

Nasza poradnia powstała dzięki współpracy wybitnych specjalistów, którzy łączą swoją wiedzę i doświadczenie, aby pomóc pacjentom w zwalczaniu bólu. Wierzymy, że łącząc siły, możemy osiągnąć najlepsze efekty w leczeniu bólu i poprawić komfort życia naszych pacjentów. Poznaj nasz zespół >>>>

 

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 7.00 – 21.00

sobota 

godz. 9.00 – 15.00