REFLEKSOLOGIA STÓP

Refleksologia stóp zajmuje się zasadami pracy punktów odruchowych znajdujących się na stopach, tzw. refleksów. Punkty te odpowiadają poszczególnym organom, gruczołom oraz częściom naszego ciała. Refleksolog używając odpowiedniej techniki pracy kciuka oraz palców, stymuluje te punkty i w ten sposób pomaga przywrócić naszemu organizmowi jego wewnętrzną równowagę.

Refleksologia stóp to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda terapii. Refleksoterapia stóp powoduje reakcje fizjologiczne, które zwiększają potencjał samouzdrawiania się organizmu. To nie refleksolog leczy – to organizm leczy się sam. Poprzez swoją pracę na receptorach stóp terapeuta wspomaga organizm do oczyszczania się z toksyn, odblokowania kanałów energetycznych – tzw. meridian, oraz odprężenia ciała i zrelaksowania umysłu.

Sam zabieg rozpoczyna się od dokładnych oględzin oraz dezynfekcji płynem odkażającym. Na tak przygotowanych stopach możemy rozpocząć zabieg refleksoterapii, który składa się z 3 części: rozluźnianie stopy, praca na receptorach, masaż relaksacyjny z wykorzystaniem olejku. Zdecydowaną część zabiegu zajmuje oczywiście praca na receptorach – refleksolog opracowuje po kolei wszystkie obszary na stopach odpowiadające poszczególnym organom i układom. Stymulacja niektórych z nich zazwyczaj okazuje się dla pacjenta bolesna, świadczy to o problemie w danym narządzie/układzie lub osłabieniu wybranego meridianu. Czasami jednak nie dzieje się tak od razu, receptory mogą być poblokowane i zarówno ból jak i detoks związany z oczyszczaniem się organizmu może pojawić się dopiero po jakimś czasie. Zazwyczaj dzieje się to w przeciągu 3-ech pierwszych zabiegów, ale potrafi i dopiero po 8. zabiegu.

 

DZIAŁANIE REFLEKSOLOGII STÓP:

– Likwiduje stres i napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie

– Poprawia krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych,

– Przywraca naturalną równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom

– Likwiduje ból, uruchamiając naturalne systemy obronne organizmu

– Pomaga w zaburzeniach snu, koncentracji, pamięci

– Przedwcześnie wykryje i pomoże zahamować rozwój raka

– Łagodzi bóle artretyczne i reumatyczne

– Pomaga w leczeniu alergii i astmy

– Pomaga zwalczyć młodzieńczy trądzik

– Likwiduje zaburzenia w miesiączkowaniu i w przekwitaniu

– Pomaga w leczeniu cyst na piersiach i jajnikach

– Pomaga walczyć z hemoroidami, prostatą, rwą kulszową, zaparciami, wzdęciami, zgagą i przeziębieniami

 

CZAS TRWANIA ZABIEGU:

  • 55 min – 100 zł

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Telefon: 608 585 436

Odwiedź nas

GOOD LIFE CLINIC

ul. Orzechowa 7

80-175 Gdańsk

(wyznacz trasę)

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek

godz. 8.00 – 22.00

sobota – niedziela

godz. 9.00 – 15.00